Jdi na obsah Jdi na menu

Nový žebříček podle cestovatelů: Praha je šesté nejlepší místo na světě

27. 3. 2016

Ilustrační foto. Ilustrační foto.

Podle uživatelů cestovatelského serveru TripAdvisor je Praha díky svému bohémskému půvabu a pohádkovým skvostům skvělou destinací pro všechny, které unavuje dovolená na pláži a mají zájem o kulturu. Na první místo se letos dostal Londýn, druhý je Instanbul.
 
Praha - Hlavní město České republiky se i letos udrželo v žebříčku 25 nejlepších destinací světa, který sestavuje cestovatelský server TripAdvisor. Prahu ohodnotili uživatelé portálu jako šestou nejlepší destinaci světa, kterou stojí za to navštívit. Proti loňskému roku si však Praha o jedno místo pohoršila.
 
Podle TripAdvisor je Praha díky svému bohémskému půvabu a pohádkovým skvostům skvělou destinací pro všechny, které unavuje dovolená na pláži a mají zájem o kulturu. Kromě návštěvy památek, například Pražského hradu či Staroměstského náměstí s orlojem, doporučuje také klasické české hospůdky a bary ve sklepích.
 
1. Londýn, Velká Británie
2. Istanbul, Turecko
3. Marrákeš, Maroko
4. Paříž, Francie
5. Siem Reap, Kambodža
6. Praha, Česká republika
7. Řím, Itálie
8. Hanoj, Vietnam
9. New York City, USA
10. Ubud, Indonésie
11. Barcelona, Španělsko
12. Lisabon, Portugalsko
13. Dubaj, Spojené arabské emiráty
14. Petrohrad, Rusko
15. Bangkok, Thajsko
16. Amsterdam, Nizozemsko
17. Buenos Aires, Argentina
18. Hongkong, Čína
19. Playa del Carmen, Mexiko
20. Kapské Město, Jihoafrická republika

 

Na první místo z loňské šesté příčky se letos dostal Londýn. Ten se na prvním místě neocitl poprvé, předtím to bylo v roce 2012. Za ním skončily města Istanbul a Marrákeš.

TripAdvisor sám sebe označuje za největší cestovatelský server na světě, jeho ankety patří mezi nejsledovanější v oblasti cestovního ruchu. Seznam 25 nejlepších světových destinací na základě hodnocení turistů z celého světa sestavuje pravidelně jednou ročně.

autoři: ČTK, Ekonomika